niedziela, 15 listopada 2009

Kolejny POKAZ SZORTÓW w Forum, 19.11 o 18.30

Tym razem może będzie ciekawiej niż ostatnio ;) gdyż nabór filmów był ogólnoświatowy. Zobaczymy więc filmy z całej Unii Europejskiej jak również z Iranu, Australii czy Meksyku. Napłynęło kilkaset filmów i selekcja nie była prosta. Najciekawsze propozycje będą prezentowane w trzech blokach.

Oto one:SHOWCASE - wybór najlepszych filmów krótkometrażowych z całego świata
NEW DIRECTORS – wybór najciekawszych debiutów reżyserskich
MOST WANTED – filmy nagradzane na festiwalach filmowych przez publiczność
W najbardziej szarym miesiącu roku można obejrzeć barwne i pełne życia światowe filmy krótkometrażowe. Prezentowany jest światowy dorobek filmowy, który bawi, ale też edukuje widzów. Nierzadko prezentowane filmy to perełki, które rozwijają język filmowy. Dzięki krótkiej formie można opowiedzieć historię w bardziej eksperymentalny sposób. Można sobie na więcej pozwolić. Dzięki temu nierzadko pomysły stworzone w filmie krótkometrażowym dopiero z czasem przechodzą do filmów, które oglądamy na co dzień w kinach. W całej Polsce, we szystkich 38 miastach, będzie też można wziąć osobiście udział w głosowaniu na swój ulubiony film pokazów i wskazać kto otrzyma dyplom i tytuł POLISH AUDIENCE AWARD (NAGRODĘ PUBLICZNOŚCI). Akcja odbywa się dzięki wsparciu finansowemu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Podczas pokazu zobaczymy filmy z bloku "New Directors".

Na koniec najlepsza wiadomość: wstęp wolny.
;D

3 komentarze:

 1. z tego, co piszesz, może być ciekawie ;)
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam szorty! To niewielki wycinek całej kultury filmowej, który jest przeze mnie całkowicie akceptowany, bo: są krótkie, treściwe, bez zbędnego rozwlekania się!

  OdpowiedzUsuń
 3. spoko Ewe ale jakoś Cię nie widziałam ;p

  OdpowiedzUsuń