wtorek, 3 listopada 2009

"Goście, czyli na wschodnich bezdrożach" & DISCO PARTIZANTI - 6 XI, Forum & Fama

Już w ten piątek odbędzie się premiera pierwszego niezależnego filmu nowelowego zrealizowanego przez podlaskich filmowców oraz klimatyczny after.
Na obraz składa się 8 nowel połączonych w całość animacjami.
Klika miesięcy temu odbywały się castingi do tego projektu, niewykluczone zatem, że wystąpi ktoś nam znajomy :)

A oto jak autorzy opisują treść:
Młody Marokańczyk Anouar próbuje dostać się do Europy Zachodniej, a konkretnie - do Amsterdamu. Droga do celu wiedzie jednak dziwnym trafem przez Podlasie, wschodnią krainę, którą - gdy raz się do niej zawita - z wielkim trudem można opuścić... Dzika, nieokiełznana przyroda, gościnni, choć dość specyficzni mieszkańcy, miejscowe napitki, mamroczące pod nosem w dziwnym języku staruszki i najpiękniejsze dziewczyny na świecie, wciągają Anouar' a w wir szalonych wydarzeń. W trakcie zaledwie kilkunastodniowego pobytu, przybysz z dalekiego Południa dowie się jak smakuje noc spędzona w samolocie na lotnisku, kim jest podlaski Baćman i wiejskie Szeptuchy. Będzie o włos od wylądowania na stole jako... podlaski przysmak, pomoże też grupie młodych kontestatorów zmienić wygląd Białegostoku. A jeśli doda się do tego jeszcze noc spędzoną na podlaskim, wiejskim weselu i podróż z tajemniczą skrzynią po przygranicznych wsiach, można oczekiwać że Anouar na Podlasiu nudzić się nie będzie...Podobnie jak i wszyscy widzowie!Podlaskie plenery, miejscowi filmowcy, aktorzy - profesjonalni i nieprofesjonalni (z przeprowadzonego wcześniej, głośnego na Podlasiu castingu), muzycy i ich różnorodna i fascynująca muzyka, to wszystko tworzy pierwsza niezależną pełnometrażową produkcję zrealizowaną na Podlasiu! Witamy w krainie żubra i filmu!

Natomiast ok. godz. 21.00 rozpocznie się didżejskie show w wykonaniu DISCO PARTIZANTI!
Jest to projekt, promujący muzykę bałkańską, klezmerską, cygańską, w jej najbardziej energetycznym i szalonym, tanecznym wydaniu!
Gatunki: Balkans Ragga/Gypsy Punk/Electro Tzigane/Hip Hop Klezmer...

Bilet na film 10 zł, na imprezę - 5 zł, dla posiadaczy zaproszeń na premierę filmu "GOŚCIE, CZYLI NA WSCHODNICH BEZDROŻACH" - wstęp wolny.

Dodatkowe atrakcje: niepowtarzalna okazja do porozmawiania z realizatorami filmu, a także z jego głównym bohaterem - Anouarem!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz