sobota, 24 października 2009

Tymon Tymański & The Transistors 31.10.2009 Fama

A oto jak organizatorzy zapraszają na koncert:  

Główka kapusty pełnej intrygujących tekstów, esencjonalny bulion z wywaru na wyrafinowanej muzyce i najlepsze, sprawdzone przyprawy. 6 października pojawił się w sklepach nowy krążek grupy pod kierownictwem Tymona Tymańskiego pt.: Bigos Heart.
Tradycyjny polski bigos jest połączeniem najróżniejszych smaków i rodzajów produktów. Odpowiednio długo gotowany i dobrze przyprawiony zachwyca nawet najbardziej wymagające podniebienia. Podobnie jest z nową płytą Bigos Heart, na której Tymański sięgnął po to co najlepsze w jego dotychczasowej twórczości, czyli dobrą muzykę i zaskakujące teksty. Fani zespołu i samego Tymona Tymańskiego nie znajdą tutaj jazzowych czy avant-rockowych udziwnień, składających się na tworzoną do tej pory mocną i nieco sowizdrzalską muzykę.
Tymański przyznaje, że początkowo płyta miała być pewnego rodzaju wypełnieniem czasu przed jego kolejnym projektem – filmem Polskie Gówno. Jednak gdy zabrał się do pracy nad materiałem, na który składa się kilka piosenek dawnych zespołów Tymańskiego (Trupy i Czan) w odświeżonych aranżacjach, okazało się, że zespół i zaproszeni goście mają nieskończenie wiele pomysłów. Dlatego w ostatecznej wersji płyty dominują premierowe utwory, śpiewane głównie w języku angielskim. Prace nad krążkiem trwały od wiosny 2008 roku w studiu trójmiejskiej wytwórni Biodro Records.
Bigos na koncercie
Nagrania powinny przypaść do gustu wielu miłośnikom dobrych, wysmakowanych brzmień, bo zdaniem Tymańskiego jest to najdojrzalsza płyta jego autorstwa. Oczywiście będzie to można sprawdzić już 31 października 2009 podczas koncertu w Białymstoku, który odbędzie się w klubie Fama (http://www.klub-fama.pl) o godzinie 21.00. . Więcej informacji na temat płyty i trasy koncertowej na stronie http://www.tymański.com


Klub Fama
31.10.2009
start godz.21
Helloween after prowadzą dj raval&lunaTic
Bilety:
przedsprzedaż 20pln(Tango i Fama)
w dniu koncertu 23plnNie jestem fanką Tymona ale być może komuś to info się przyda :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz